Mis on Prillikivi?

Prillikivi on iOS-ile mõeldud sisublokeerimise äpp (content blocker), mis puhastab Eesti suuremad meediasaidid kommentaaridest, reklaamidest ja häirivatest lisaribadest.

Taustast lähemalt: loe siit või kuula 21. septembri 2015 Digitundi.

Kust Prillikivi saab?

App Store’ist.

Palju maksab?

Kommentaaride eemaldamine on tasuta. Kui soovid lisaks eemaldada ka reklaame ja lisaribasid, maksab see kuutellimusena 0.99 € / kuu või 9.99€ / aasta.

Millistel saitidel töötab?

Delfi, EPL, Eesti Ekspress, Postimees, ERR, Õhtuleht, Äripäev. Kui soovid lisada mõne muu Eesti meediasaidi tuge või midagi ei tööta nii, nagu peaks, siis kirjuta.

Kui midagi ei tööta nii, nagu peab, siis mida teha?

Prillikivi filtreid on võimalik lihtsasti uuendada, aga äpi tegijad ei jõua pidevalt kõiki saite ise läbi käia. Kui satud mõnele Eesti meediasaidile, mida Prillikivi piisavalt ei puhasta, siis palun teata probleemist meiliga.

Kuidas Prillikivi sisse ja välja lülitada?

Peale äpi paigaldamist pead minema oma seadmes Settings, Safari, Content Blockers ja Prillikivi sisse lülitama. Samast kohast saad seda soovi korral ka välja lülitada. Kui soovid mõnel veebilehel olles ajutiselt Prillikivi ja teisi sisublokeerijaid välja lülitada, hoia Safaris pikalt all veebilehe uuesti laadimise nuppu (refresh). Selle peale kuvatakse menüü, kus üks valik on Reload Without Content Blockers.

Millistel seadmetel Prillikivi töötab?

Vastavalt Apple’i reeglitele vajab Prillikivi nagu ka teised sisublokeerijad tööks 64-bitist seadet. Toetatud on iPhone 5s ja uuemad iPhone’id, iPod Touch 6th gen ja uuemad iPod Touchid, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini 2 ja uuemad Minid. Toetatud ei ole näiteks esimene iPad Mini ega iPhone 5.

Kas välismaa saitidel ka Prillikivi saaks kasutada?

Prillikivi on mõeldud Eesti meedia puhastamiseks. Välismaa saitidele on piisavalt teisi sarnaseid äppe.

Kes selle projekti taga on? Kuidas ühendust saab?

Projekti ja äpi tegi Jaanus Kase. Ühendust saab @prillikiviapp või info@prillikivi.ee.